30 maj 2015

letni modowy niezbędnik


Hejka! Dawno na blogu nie było typowo modowego postu. Ostatnie kilka było postami typowo tematycznymi, więc stwierdziłam, że to dobry moment na trochę inny. Dziś przyszła do mnie paczka z Born Pretty Store. Czekałam na nią niecałe dwa tygodnie, więc myślę, że to bardzo dobry czas, jak na takie chińskie stronki. Rzeczy przyszły do mnie szczelnie zapakowane, a ja jestem z nich bardzo zadowolona. Szczególnie do gustu przypadły mi okulary. Nie wyglądam w nich źle, co jest najważniejsze. Dostałam je wraz z etui i chusteczką do ich czyszczenia. Bransoletka również bardzo mi się spodobała. Wygląda ona świetnie na nadgarstku. Ostatnią rzeczą jest pierścionek, który również jest śliczny, ale niestety za mały na moje palce i mieści się on jedynie na najmniejszy, ale nie jest to minus, bo może również służyć jak pierścionki, które nie wkładamy do końca. Ogólnie wszystkie trzy rzeczy będą dla mnie świetnym uzupełnieniem letnich stylizacji.

Mam dla Was małą niespodziankę, mianowicie wpisując kod LGAT10 przy zamówieniu na rzeczy z działu biżuteria i akcesoria otrzymacie dziesięcioprocentową zniżkę, więc myślę, że to całkiem ciekawa oferta :)


okulary - KLIK 


bransoletka - KLIK


pierścionek -  KLIK

Dziś jak zawsze weszłam na mail i ku mojemu zdziwieniu pojawiła się na nim oferta od Dresslink. Postanowiłam spróbować i dziś pokaże Wam, moją małą wishlistę/niezbędnik na lato, które tuż tuż.1 | 2 | 3 | 4


1 | 2 | 3 | 4


1 | 2 | 3 | 4


1 | 2

Bardzo chciałabym poprosić Was o klikanie w linki, Może zauważyliście, że powstały mi takie cztery mini zestawy, z tych ubrań. Wszystkie wydają mi się idealne i z pewnością bym je na siebie założyła :)

Podobają Wam się rzeczy? Przygarnęlibyście którąś z nich?

Nadal możecie zadawać pytania do Q&A, które pojawi się prawdopodobnie za dwa tygodnie :)

21 maj 2015

sekret


Ostatnio w szkole, miałam okazję obejrzeć film Sekret. Film opowiada o ludziach, którzy zmienili swój sposób myślenia i zmieniło to ich życie, wszystko dlatego, że poznali oni tytułowy sekret. Pewnie zastanawiacie się co nim jest. Sekretem jest tzw. prawo przyciągania. Wszystko co się zdarzyło w waszym życiu, było do niego przyciągnięte, a dokładniej wasze myślowe pragnienia sprawiły, że coś się stało. Wystarczy myśleć o tym co się chce, a nie o tym czego się nie chce. Wiele razy na pewno zastanawialiście się czemu dzieje się coś, czego nie chcecie aby się zdarzyło, wszystko to jest połączone z waszymi myślami. Prawo przyciągania nie rozróżnia tego czego nie chcecie, od tego czego chcecie. Działa ono zawsze gdy myślimy, nawet nieświadomie. Jeśli chcemy przyciągnąć pozytywne rzeczy to musimy mieć też takie pozytywne myśli. Mają one o wiele silniejszą moc niż te negatywne. Musimy też pamiętać, że nic nie dzieje się od razu. Trzeba na to czekać. Rzeczy na które obecnie narzekacie mogliście nawet nieświadomie przyciągnąć. Nie musimy kontrolować tego o czym myślimy bojąc się tego co akurat może przyjść nam do głowy, nawet jeśli byśmy chcieli to nie moglibyśmy tego zrobić. Jeśli macie dobry nastrój to tworzycie przyszłość taką jaką byście ją chcieli, a mając zły tworzycie ją kompletnie inną. Kiedy nauczycie się kontrolować waszymi myślami i emocjami stworzycie swój nowy świat, nową rzeczywistość. 

Pewnie po przeczytaniu tego wszystkiego chcielibyście wiedzieć jak wprowadzić to wszystko w wasze życie. Pokażę Wam to w kilku punktach, które zobaczyłam w filmie.
  1. Prośba - wiadome jest chyba to, że jeśli czego chcemy, musimy o to najpierw poprosić. I w tym przypadku tak jest.  Musimy pokazać wszechświatowi to czego chcemy, chociażby wypisać wszystkie te rzeczy na kartce. 
  2. Uwierz - spróbuj uwierzyć w to o czym pragniesz. W swojej głowie stwórz wizualizację tego. Myśl, że to już masz. Próbujmy uwierzyć nawet w niemożliwe. Nawet po dłuższym czasie, kiedy wątpicie, że Wam się to nie uda, lub nie otrzymacie tego czego chcecie. 
  3. Otrzymaj -  poczuj się tak, jakby to co chciałeś osiągnąć właśnie otrzymałeś. Najważniejsze w tym punkcie jest to, aby czuć się szczęśliwym. Jeśli przemienicie fantazję w fakt, to będziecie mogli osiągnąć coraz to większe sukcesy.
Na koniec chciałabym Wam przekazać cytaty z tego filmu, które według mnie naprawdę warto zapamiętać.

Sam tworzysz swój wszechświat krocząc przez życie.

Winston Churchill
Wejdź na pierwszy stropień, nie musisz widzieć całych schodów, po prostu wejdź na pierwszy stopień.

Martin Luther King
Wszystko czym jesteśmy jest rezultatem tego, o czym myśleliśmy.

Budda
Wyobraźnia jest wszystkim, jest próbnym przeglądem tego, co się w życiu przyciągnie.

Albert Einstein
Cokolwiek umysł może wymyślić, to może osiągnąć.

Clement Stone
Cała potęga pochodzi z wewnątrz i dlatego też jest pod naszą kontrolą.

Robert Colier
Gdy myślisz, że możesz lub nie możesz – w obu przypadkach masz rację.

Ralph Waldo Emerson
Podążaj za tym co Cię uszczęśliwia, a wszechświat otworzy Ci drzwi, nawet gdyby wydawałoby się, że wokół są same ściany.

Joseph Campbell

t-shirt - h&m, jeansy - c&a, buty - nike 

Chciałabym Was też serdecznie zachęcić do obejrzenia filmu Sekret, bo moim zdaniem jest on świetny i na pewno też da Wam wiele rad, bo ten post to jedynie mała cząstka tego co możecie znaleźć w filmie :)

A wy wierzycie w siłę swoich myśli ? 

13 maj 2015

I wish that I could be like the cool kids


Każdy z nas spotkał na swojej drodze wiele osób. Niektóre były lepsze, niektóre gorsze i chcielibyśmy wymazać je ze swojego życia. Założę się, że większość z Was spotkała osoby, które chciały się dopasować do naszego towarzystwa, bądź na odwrót, my chcieliśmy dopasować się do nich. Zacznijmy od pierwszego tematu. Jak wiadomo typy ludzi są różne. Istnieją osoby, które aby na przykład dopasować się do jakiejś grupy czy, aby dana osoba ją polubiła jest w stanie zrobić wszystko. Ludzie często przez to robią rzeczy, których normalnie by nie zrobiły. Nie liczą się często z konsekwencjami, które na nich czekają, przykładowo wyśmianie przez grono do którego próbują się przypasować, bo to niestety, ale można zauważyć.

Wam może też kiedyś zdarzyła się taka sytuacja, że to Wy byliście tym kimś, kto się próbował dopasować. Powiem Wam, że robiliście błąd. Sama miałam kiedyś taką sytuację, ale szybko się zorientowałam i skończyłam. Najważniejsze to być sobą. Nie interesujmy się tym co powiedzą na Wasz temat inni. Przez takie dopasowywanie na siłę możecie w jakimś stopniu naruszyć swój własny charakter, który pod wpływem innych będzie się zmieniał i na siłę chciał być taki jak ich. Naprawdę nie warto tego robić, bo co jeśli po jakimś czasie znudzi się Wam to udawanie, zaczniecie być sobą i ludzie się poznają. Wchodząc do jakiegoś towarzystwa należy nikogo nie udawać. Pomyślcie kilka razy, co będzie dla Was znaczyć to, że staniecie się bardziej lubiani, będziecie mieć więcej znajomych, a Wy sami nie będziecie się czuć ze sobą dobrze?
t-shirt - zakopane, spódniczka - h&m, buty - nike roshe run

Serdecznie chcę podziękować wszystkim osobom, które w ostatnim czasie pojawiły się na blogu, kiedyś liczba 100 obserwatorów, wydawała się dla mnie bardzo odległa, a teraz już jest Was 112! Z tej okazji planuje dla Was Q&A, więc możecie zadawać mi pytania pod tym postem, jak i na moim asku, skąd również wezmę parę pytań. Myślę, że będzie to świetna okazja, dla moich nowych czytelników, aby mnie trochę poznać :)

A wam zdarzyła się jakaś z sytuacji z posta ? 

2 maj 2015

coś o mojej pasji


Jak możecie przeczytać w zakładce o mnie, jak i na pasku bocznym jedną z moich pasji jest fotografia. Dziś chciałabym Wam opisać pokrótce moją małą historię związaną z fotografią. Zaczęła się ona gdy byłam w podstawówce. Nie pamiętam dokładnie, w której klasie wtedy byłam. Dostałam swój pierwszy aparat. Właściwie był to aparat, z którego korzystał u mnie każdy, lecz jednak należał on do mnie. Z początku był używany do zdjęć na uroczystościach rodzinnych i tego typu, lecz po jakimś czasie zaczęłam wychodzić z nim na dwór i robić zdjęcia jakimś rosnącym kwiatom, mojemu psu itd. Po jakimś czasie aparat ten zakończył swój żywot. Kolejny dostałam przed wycieczką klasową, na której wykonywałam mnóstwo zdjęć górskich krajobrazów. W lecie używałam na nim przeróżnych trybów i kombinowałam ze zdjęciami. Wtedy zdałam sobie sprawę, że robienie zdjęć to jest coś uwielbiam. Zaczęły się wtedy moje marzenia o posiadaniu lustrzanki. Trzeci aparat, który był kompaktem tak jak dwa poprzednie, dostałam przed wyjazdem na obóz do Londynu, bo chciałam jakoś utrwalić jedno z moich spełnionych marzeń. Robiłam tam mnóstwo zdjęć, które i tak w późniejszym czasie zniknęły mi z dysku, po formacie laptopa. Powoli zaczęłam na aparacie odkrywać kolejne tryby, coraz bardziej pragnęłam posiadania lustrzanki. Mniej więcej w tym samym czasie zaczęłam na nią zbierać. 

W lipcu zeszłego roku, jako prezent urodzinowy dostałam swoją lustrzankę i był to dokładnie ten model, który chciałam od początku. Z początku ciężko było mi ogarnąć tryby, które ona posiadała. Zdjęcia, które robiłam często były prześwietlone, ale po około tygodniu jej posiadania znałam większość jej funkcji, a moje początki z nią możecie zobaczyć w tym poście (klik). Wyjazd do Hiszpanii też był dla mnie świetną okazją, aby poćwiczyć moje robienie zdjęć. Do dziś nie odkryłam jeszcze wszystkich funkcji i ciągle się czegoś uczę. W tym miesiącu czeka mnie kilka wyjazdów, na których będzie towarzyszył mi aparat, więc czeka was dużo więcej postów fotograficznych. Dziś zostawiam was ze zdjęciami, które wykonałam, podczas mojego małego wyjścia na dwór z aparatem :)
Chciałabym Wam też serdecznie podziękować za tak dużą ilość komentarzy pod ostatnim postem, która dała mi ogromną motywację, aby nie robić na blogu większych przerw i starać się dodawać dla Was posty jak najczęściej, o co teraz po egzaminach będzie mi na pewno łatwiej :)

A Wy macie jakieś pasje i związane z nimi historie? Podobają się Wam zdjęcia ?